Zgłoszenia do plebiscytu ,,Najgorszy wykres roku 2021”

Zbliża się dziesiąta edycja konkursu na najgorszy wykres roku. Zawsze przy okazji wyboru wykresów do finałowej paczki zastanawiałem się co w danym roku oznacza ,,najgorszy”. Były takie czasy, gdy wystarczyło zacząć słupki w złym miejscu lub pokazać wykres kołowy w 3D, i już trafiało się w ogień krytyki. Ale czym jest ,,najgorszy” wykres w czasach totalnej wojny na dezinformacje?
W tym roku będziemy to plebiscyt tylko dla osób o silnych nerwach.

Zgłoszenia!
Jeżeli spotkaliście w tym roku, w prasie drukowanej, w internecie lub w telewizji wykresy, które urągały dobremu smakowi, inteligencji, poczuciu estetyki, przyzwoitości, prawdzie – prześlijcie mi je proszę jako zgłoszenia na plebiscyt na najgorszy wykres roku 2021. Szczególnie cenne są wykresy, które uderzają obuchem i dobierają wszelką nadzieję, których się nie da odzobaczyć.

Do 27 grudnia można przesyłać zgłoszenia wykresów (z podaniem źródła) na adres email: przemyslaw.biecek na serwerze gmail.com lub przez LinkedIn https://www.linkedin.com/in/pbiecek/.

Nagrody!
Wśród osób zgłaszających ciekawe wykresy rozlosuję pięć egzemplarzy papierowych naszej nowej komikso-książki dotyczącej wprowadzenia do odpowiedzialnego uczenia maszynowego. Wersja niedostępna jeszcze w sprzedaży, ale można ją wylosować w tym konkursie. Online można ją zobaczyć tutaj: https://betaandbit.github.io/RML/.

Niech wygra najgorszy!

4 thoughts on “Zgłoszenia do plebiscytu ,,Najgorszy wykres roku 2021””

 1. Jeśli chcecie robić jakikolwiek sensowny plebiscyt, upewnijcie się, że nie popełniacie błędu w tytule. Inaczej trąca lekko hipokryzją.

  1. Dziękuję, poprawiłem tytuł.
   W przyszłości staraj się formułować te komentarze bardziej konstruktywnie, Internet będzie przyjemniejszym miejscem.

   1. Dziękuję. Komentarz był bardzo konstruktywny. Zwróciłem uwagę błąd w tytule i doszło do korekty, czyli do pozytywnej zmiany tytułu.

    Prawdopodobnie autor szukał zwrotu „neutralny”, być może nawet „empatyczny”. Niekonstruktywny byłby wtedy, gdybym zwrócił tylko uwagę, że jest błąd, bez wskazania gdzie (albo wprost oczernił tekst).

    Wzmianka o hipokryzji była podyktowana jedynie charakterem konkursu. Plebiscyt ma na celu de facto wytknięcie wizualizacji z błędami merytorycznymi albo graficznymi, nie wnikam jak czytelnicy potraktują słowo „najgorszy”. W takim wypadku trzeba być po stukroć bardziej czujnym, gdyż ewentualne błędy w treści własnegobogłoszenia wypaczają sens przeprowadzenia takiego głosowania.

    Poza tym, proszę nie szukać złej woli w wiadomości, która jej nie posiada. Moim celem było tylko zwrócenie uwagi na błąd. Na tym też chciałbym zakończyć tę konwersację.

    Życzę udanego konkursu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *