Archipelag Matematyki


Wydział MiNI PW prowadzi MiNI Akademię Matematyki, czyli spotkania i konkursy dla uczniów szkół ponad gimnazjalnych i nauczycieli. W poprzedni piątek miało miejsce uroczyste zakończenie roku na MiNI Akademii Matematyki, podczas którego pokazano kilka bardzo ciekawych filmików wyprodukowanych w ramach projektu Archipelag Matematyki.

Filmiki są pełne matematycznego (i nie tylko) humoru, który o rozpuku rozbawił moje dzieci a uśmiech wywołał nawet u mnie. Poniżej podpinam trzy filmiki dostępne na youtube. Kolejne mają pojawić się wkrótce na tym kanale (dostępne są od jakiegoś czasu, ale ja się o nich dowiedziałem dopiero w piątek na Akademii). Smaczku tym filmikom dodaje fakt, że marynarzy grają zawodowi matematycy z wydziału MiNI.

Archipelag Matematyki Odcinek 01: „Hotel Hilberta”

Archipelag Matematyki Odcinek 02: „Kartograf van der Graaf”

Archipelag Matematyki Odcinek 04: „Syreni śpiew”

2 thoughts on “Archipelag Matematyki”

  1. Nauka poprzez zabawę! Bardzo fajny i warty szerszego rozpropagowania pomysł, bo dzięki takim inicjatywom matematyka staje się bardziej przystępna dla młodych. Może kiedyś powstaną i równie ciekawe materiały dedykoane wiedzy statystycznej, która jest nie mniej interesująca?
    Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *