Jak oni głosowali?hackaton -najbliższa sobota- 26.09.2015

Kontynuując temat hack-day ,,Jak oni głosowali”. W najbliższą sobotę spotykamy się by analizować dane o głosowaniach i wypowiedziach posłów w obecnej kadencji sejmu
W związku z tym kilka ogłoszeń organizacyjnych.

1. WAŻNE, podczas spotkania nie zapewniamy komputerów. Studenci MiNI mogą korzystać ze swoich kont w salach komputerowych, ale nastawiamy się na prace w salach otwartych z tablicami, tak by wygodnie poruszać się pomiędzy stolikami. Najlepiej przynieść własny laptop a na nim wszystko co jest potrzebne. Będzie dostęp do wifi!

2. Spotkanie odbędzie się w godzinach 10-16 na wydziale MiNI PW (Koszykowa 75) na drugim piętrze. Zaanektujemy jedną lub kilka sal, w zależności od potrzeb.

3. Warto wcześniej przyjrzeć się danym, szczegółowy opis jak z nich korzystać znajduje się w pliku
https://github.com/mi2-warsaw/sejmRP/blob/master/sejmRP/vignettes/INSTRUCTION.pdf
W szczególności można sprawdzić te dwie funkcje
get_filtered_votes()
get_statements_table()

4. W miarę możliwości prosimy o sygnał kto będzie kto nie, najlepiej rezerwować się przez stronę meetup

Jak oni głosowali? – Analiza głosowań w Sejmie VII kadencji

Saturday, Sep 26, 2015, 10:00 AM

No location yet.

52 Entuzjaści R Attending

Sobotni hack-day. Spotkajmy się i przeanalizujmy głosowania posłów VII kadencji Sejmu. Głosowania i stenogramy z wypowiedzi będą udostępnione przez pakiet SejmRP [https://github.com/mi2-warsaw/sejmRP]Pomysły na analizy można wrzucać na github jako issues (z tagiem question).Więcej informacji wkrótce.

Check out this Meetup →

5. Będzie pizza i snacki

Spotkanie zaczniemy od prezentacji pomysłów na analizy, poniżej przedstawiam trzy przykładowe pomysły które mam nadzieję, uda się zrealizować. Oczywiście można przyjść z własnymi pomysłami. Będziemy mieli wsparcie merytoryczne ze strony MamPrawoWiedzieć, też przyjdą z pomysłami.

1. Wykorzystać informację czy słowo jest liczebnikiem czy nie po to by zbudować wyszukiwarkę do sprawdzenia kiedy wykorzystywano częściej liczebniki, jak ta częstość zmieniała się w ciągu roku, jak różni się pomiędzy klubami, jak różni się pomiędzy debatami nad różnymi ustawami.

2. Zrobić wyszukiwarkę, sprawdzającą jak określone słowo / nazwa własna często pojawia się w wypowiedziach w czasie / w podziale na partie. Taki google trends, ale można sprawdzić jak często odwołania do Boga, Honoru, Ojczyzny pojawiają się, jak często cytuje się Tuska, Kaczyńskiego, czy inne nazwiska. Dowolne frazy.

3. Analiza głosów ze szczególnym uwzględnieniem posłów zmieniających barwy klubu. Czy po zmianie z X na Y stają się bardziej Y niż przeciętny poseł z Y, czy też są cały czas bardziej X.

4. Sprawdzić na przestrzeni kadencji, które kluby (zmieniały się w trakcie), a może w ogóle nawet którzy konkretnie posłowie decydowali o tym, że głosowanie było „za” lub „przeciw”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *