Wakacyjny maraton analizy danych – eRka Kraków

Niecały miesiąc temu pracowaliśmy z danymi na MiNI maratonie analizy danych. Mailowo wciąż dosyłane są nowe wyniki. Nadejdzie czas na ich podsumowanie.

Dziś mam przyjemność napisać o imprezie organizowanej w podobnej formule, która jest zaplanowana na lipiec i która jest organizowana przez krakowską eRkę. Poniżej informacje od organizatorów, a po prawej plakat. Szczegółowy termin i miejsce maratonu jest jeszcze ustalane, można na niego wpłynąć wypełniając krótką ankietę (link poniżej).

Na celownik eRka wybrała dane edukacyjne. Wyglądają one interesująco. Mam nadzieję, że niedługo będziemy mogli zamieścić przykładowe wyniki.

Przez okres wakacyjny krakowska eRka zaprasza na spotkania z analizą danych w praktyce. Już na początku lipca organizujemy wakacyjny maraton analizy danych. Planujemy całodzienne spotkanie, podczas którego będziemy analizowali dane z zakresu edukacji w RPA. Dane te obejmują odpowiedzi do serii testów on-line od kilku tysięcy uczniów w wieku 8-16 lat. Nie jest to może big data, ale na pewno są to dane społecznie ważne – próba zidentyfikowania najistotniejszych relacji, które mogą mieć wpływ na przyszłość ludzi. Danych nie jest też tak mało, ponieważ do analizowania będzie tabela posiadająca ponad 2600 zmiennych.

Wszystkie informacje na temat maratonu można znaleźć pod adresem http://www.erkakrakow.pl/R/hackathon. Pod adresem http://goo.gl/forms/mTb88cSPua został udostępniony formularz do wstępnej rejestracji. Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na facebooku, na którym będą pojawiały się aktualne informacje dotyczące wydarzenia.

Zapraszamy,
Organizatorzy

erka_maraton_final

One thought on “Wakacyjny maraton analizy danych – eRka Kraków”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *