Maraton zespołowej analizy danych

Screen Shot 2015-04-20 at 23.29.03
Pomysł na hackaton analityczny pojawił się jakiś czas temu, dojrzewał, dojrzewał i zaowocował maratonem zespołowej analizy danych.

Ale o co chodzi?

9 maja (tak, zapiszcie tę datę do kalendarza) zderzymy grupę kilkudziesięciu uczestników z trzema rzeczywistymi problemami, z nauki i z biznesu, wymagającymi analizy dużych danych. Pracując przez około 11 godzin (od 9 do 20, ale bez obaw, będzie jedzenie i picie) będziemy szukać rozwiązań dla niebanalnych problemów badawczych.

Co to za problemy?

Będziemy je odsłaniać jeden po drugim w najbliższych dniach. Podczas maratonu każdy problem będzie miał swojego merytorycznego opiekuna, który pomoże szybko wskoczyć w dziedzinę i wyjaśni na czym polega trudność.

Po co?

Umiejętności pracy z danymi i umiejętności pracy w grupie to dwie bardzo ważne cechy dobrego badacza danych (robocze tłumaczenie dla ,,data scientist”).
Trzecią ważną cechą jest umiejętność szybkiego wskoczenia w inne buty, zrozumienia być może odległego problemu, jedynie rozumiejąc problem można go rozwiązać.

Podczas maratonu będziemy te umiejętności szkolić. Będzie można podejrzeć jakie narzędzia wykorzystują inni analitycy, będzie można zmierzyć się z problemem z innej dziedziny i zobaczyć jak nam się rozmawia z ekspertem dziedzinowym mówiącym zupełnie innym językiem.

A kto wie, może z tego jednodniowego maratonu zrodzi się jakieś ciekawe rozwiązanie, powstanie start-up, patent lub publikacja?

Więcej informacji i tej imprezie już wkrótce. Liczba miejsc ograniczona, rejestracje na wydarzenie rozpoczniemy po przedstawieniu wszystkich problemów badawczych.

8 thoughts on “Maraton zespołowej analizy danych”

  1. Na razie pomysł jest taki by rejestracja była indywidualna (do problemu), a zespoły będą formowały się same podczas imprezy.

  2. @Natalia, tak Warszawa – centrum. Więcej o lokalizacji niebawem.
    W przyszłości planujemy robić taki maraton jednocześnie w kilku miastach.

  3. @Bartosz, zobaczymy jakie będzie zainteresowanie, pierwszeństwo będą miały osoby które będą na całym wydarzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *