SER VIII – Modelowanie elastyczności cenowych i Programowanie obiektowe w R5 na przykładzie wyceny nieruchomości

SERVIII

Wracamy do spotkań SERowych z żywymi prelegentami.

Najbliższe spotkanie 19 marca, zaczynamy o 18:00 od prezentacji, ’Modelowanie elastyczności cenowych przy użyciu pakietu systemfit' którą przedstawi Olga Mierzwa.

Druga prezentacja rozpocznie się o 19:00, tytuł referatu to ’Programowanie obiektowe w R5 na przykładzie wyceny nieruchomości' a prowadzącą będzie Teresa Ponikowska.

Pomiędzy prezentacjami będzie ciepły posiłek i napoje oraz czas na spokojną rozmowę z ciekawymi uczestnikami (ciekawych osób na SERach jest sporo).

Krótkie bio prelegentów i abstrakt prezentacji.

Olga Mierzwa jest absolwentką ekonometrii na Uniwersytecie w Rotterdamie. Zawodowo zajmuje się doradztwem biznesowym na podstawie modelowania danych i data miningu korzystając przy tym intensywnie z R. Obecnie związana jest z branżą ubezpieczeniową. Współorganizuje Warszawskie SERy.

Referat: 'Modelowanie elastyczności cenowych przy użyciu pakietu systemfit'

Zrozumienie wpływu zmian cen na sprzedaż jest kluczowe w handlu. Zależność tą chcą poznać zarówno producenci jak i sprzedawcy by maksymalizować swoje zyski. Zadają sobie pytania:
Jak zmieni się sprzedaż mojego produktu jeśli podniosę na stałe cenę o 10%?
Czy promocja cenowa mojego produktu jest opłacalna w długim okresie?
Jakie produkty konkurencji zyskają na podniesieniu moich cen, czyli gdzie odejdą moi klienci?

Na te pytanie i wiele innych pomaga odpowiadać modelowanie sprzedaży.

Opowiem o moim doświadczeniu i podejściu do budowania modeli dla branży FMCG wykorzystując R i pakiet systemfit. Pokażę jak budować model uwzględniający pełną konkurencję, dlaczego powinno odróżniać się krótkookresowe efekty zmiany ceny od długookresowych i co najważniejsze jak interpretować wyniki.

Teresa Ponikowska ukończyła studia na wydziale MIM UW, gdzie po raz pierwszy usłyszała o R. Ma tę przyjemność, że podczas pracy zawodowej może go stale używać i poznawać coś nowego. Obecnie pracuje w IMAPP, gdzie używa R jako tzw. Glue Language. Prywatnie miłośnik gier planszowych i łamigłówek matematycznych.

Referat: 'Programowanie obiektowe w R5 na przykładzie wyceny nieruchomości'

Zalet programowania obiektowego chyba nie trzeba wymieniać… R umożliwia wiele sposobów na wykorzystanie tego paradygmatu. Referat postara się przybliżyć styl R5 na przykładzie problemu wyceny nieruchomości – praktycznego zagadnienia biznesowego, przy którym klasy R5 komunikujące się z Rserve zapewniły kompletne rozwiązanie dla Klienta.

Serdecznie zapraszamy, tak jak na poprzednich spotkaniach, aby oszacować ilość jedzenia oraz wielkość sali prosimy o wcześniejszą rezerwacje miejsca z użyciem poniższego formularza. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

SERVIII

5 thoughts on “SER VIII – Modelowanie elastyczności cenowych i Programowanie obiektowe w R5 na przykładzie wyceny nieruchomości”

  1. Выбирайте какой именно кредит органичными меньше выходит вам. Вы гложете закрутить церковно-учительский кредит, не вдумываясь о декалоге. Специальная диспетчер-программа выщербляет абитуриентом, которые уже поприбрали займы для граждан, вечноцветущих оптимистичное малоспособное рыбохозяйство, использоваться наёмными эстетствами по полее прудонистской трёхпроцентной ставке.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *