PogromcyDanych, czyli +60 do Data Science skills

Screen Shot 2015-03-12 at 21.04.59

Coraz częściej można usłyszeć głosy, o tym jak to bardzo potrzebne są osoby potrafiące analizować dane (ostatnio tutaj, lata temu tutaj).

Ale gdzie się nauczyć analizy danych?

Samoucy sami wygrzebią w Internecie strzępki wiedzy z forów, grup dyskusyjnych, blogów czy innych źródeł. Łatwiej to przychodzi gdy ma się doświadczenie w programowaniu.

Jest jednak rzesza osób, którym brakuje łagodnego wprowadzenia ,,dla ludzi”. Dla nich właśnie, od kilku miesięcy, w ICM przygotowujemy otwarte, bezpłatnie dostępne przez Internet kursy analizy danych pod szyldem ,,PogromcyDanych”. Niedługo ruszą dwa kursy: jeden poświęcony przetwarzaniu danych w programie R i jeden poświęcony wizualizacji i modelowaniu danych. Rejestracja na te kursy rozpocznie się w kwietniu. W marcu trwa pilotażowe uruchomienie dla uczestników Warszawskiej Szkoły Analizy Danych.

Jeżeli chcesz wziąć udział w jednym z tych kursów lub obu tych kursach pozostaw swój email na stronie http://pogromcydanych.icm.edu.pl/. Poinformujemy Cię przez mail o rozpoczęciu rejestracji.

Oba kursy są przygotowane z myślą ,,od zera do bohatera”. Wcześniejsza umiejętność programowania czy analizy danych nie jest wymagana, choć z pewnością będzie przydatna.

Do każdego kursu dołączone jest 20 zadań do samodzielnego wykonania. Osoby, które rozwiążą przynajmniej 15 z 20 zadań otrzymają certyfikat Pogromców Danych.

Spread the word!

7 thoughts on “PogromcyDanych, czyli +60 do Data Science skills”

 1. Te informacje są na stronie Pogromców,

  Przetwarzanie danych w programie R:
  8 IV – 29 IV

  Wizualizacja i modelowanie
  6 V – 27 V

  zapraszamy!

 2. Zabrakło też informacji albo nie mogę jej znaleźć: czy jest to na pewno kurs całkowicie e-learningowy?

  1. @Karol, zasługa studia Podpunkt. Początkowo wybraliśmy inne, ale (na szczęście) daliśmy się przekonać, że to jest ciekawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *