Polski Zlot Użytkowników R w Poznaniu

Dziś o ciekawym wydarzeniu związanym z językiem R, planowanym na początek przyszłego roku akademickiego w Poznaniu. Nasza fundacja jest patronem zlotu, wiec z pewnością jeszcze nie raz o nim napiszemy. Mnie szczególnie przypadł do gustu konkurs na wizualizacje danych z R, ale interesujących wątków na tym wydarzeniu będzie z pewnością więcej.


Niezmiernie miło nam poinformować, że SKN Estymator, wspólnie z pracownikami Katedry Statystyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz pracownikami Katedry Metod Matematycznych i Statystycznych Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu organizujemy Polski Zlot Użytkowników R w Poznaniu!

Zlot odbędzie się 15-17 października na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Na pierwszy dzień zaplanowaliśmy 6 warsztatów poświęconych różnym aspektom użycia pakietu statystycznego R. Następnie dwa dni będą poświęcone interdyscyplinarnym sesjom tematycznym, których wspólnym mianownikiem jest R oraz jego wykorzystanie w Państwa pracy. Uczestnicy będą przedstawiali referaty dotyczące swoich dotychczasowych doświadczeń z R zarówno w postaci dłuższego (25 min) jak i krótszego (5 min) wystąpienia. Zachęcamy do rejestrowania się na konferencję oraz warsztaty przez stronę www.estymator.ue.poznan.pl/pazur.

Dla studentów (niezależnie od roku studiów) organizujemy konkurs poświęcony wizualizacji danych dotyczących skoków narciarskich sezonu 2013. Szczegóły konkursu mogą Państwo znaleźć na stronie www.estymator.ue.poznan.pl/pazur w zakładce Konkurs.

Udział w warsztatach kosztuje 50 zł. Jednakże chcemy podkreślić, że udział w pozostałej zasadniczej części zlotu jest bezpłatny! W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt przez pazur@konf.ue.poznan.pl/

Zachęcamy do udziału w Polskim Zlocie Użytkowników R!

www.estymator.ue.poznan.pl/pazur

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *