IV Niezależne Ogólnopolskie Mistrzostwa w Analizie Danych

Miło nam poinformować, że Fundacja SmarterPoland.pl została w tym roku sponsorem IV Niezależnych Ogólnopolskich Mistrzostw w Analizie Danych (w skrócie NOMAD)! Przedsięwzięcie to, chociaż stosunkowo młode, gromadzi studentów zainteresowanych praktycznym wykorzystaniem statystyki w ciekawych zadaniach, oraz naprawdę duże grono licealistów, którzy traktują kombinatorykę jako coś więcej jak niepotrzebny dział edukacji. NOMAD, czyli jedyne tego rodzaju zawody statystyczne, opiera się na formule ACM ICPC, i pozwala na pisanie odpowiedzi na zadania w wybranym języku: C/C++, Python, Mono Basic, Pascal, Octave a co chyba najciekawsze, w R i SAS Analytics Pro.

Każdego roku NOMAD ma inną tematykę przewodnią, w tym roku są nią Kasyna, co z pewnością jest dość wdzięcznym tematem dla autorów: Koła Naukowego Statystyki Matematycznej na Politechnice Wrocławskiej. Jeżeli jesteś studentem lub licealistą, to serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie, formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie nomad.im.pwr.wroc.pl.

Do wygrania są cenne nagrody. I-wszy etap jest internetowy, odbędzie się 24 maja, zaś finał 2 tygodnie później, 7 czerwca, na Politechnice Wrocławskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *