Rok 2013 rokiem statystyki. Gdzie można się jej nauczyć?

Rok 2013 jest międzynarodowym rokiem statystyki. Z tej okazji planowanych jest kilka ciekawych inicjatyw o których można poczytać tutaj.

Z tej też okazji postanowiłem wkleić informację o czterech kursach dotyczących statystyki, dostępnych dla wszystkich.
Otwarte kursy z bardzo dobrych uczelni.

* Wprowadzenie do statystyki z BerkeleyX, statystyka opisowa,. Kurs zaczyna się 30 stycznia. ,,Stat2.1x: Introduction to Statistics: Descriptive Statistics”.

* Analiza danych (z użyciem R, ale nacisk na analizę danych i komunikację wyników z analiz). Kurs zaczyna się 22 stycznia. ,,Data Analysis”.

* Obliczeniowa analiza danych (głównie o R ale też trochę o analizie danych). Kurs trwa od 2 stycznia, są też materiały z poprzedniej edycji. ,,Computing for Data Analysis”.

* Statystyka I z Harvard University, lista materiałów wideo do ściągnięcia z iTunes ,,Statistics 110: Probability”.

* Program R. Materiałów do nauki R jest wiele, ale ten jest wyjątkowy jeżeli chodzi o formę. Połączenie opisów z internatywnymi ćwiczeniami, warto spróbować ,,Try R”.

Kursy (z wyjątkiem ostatnich dwóch) prowadzone są zdalnie, ale w grupach. Można podyskutować na forum, dostać dyplom zrealizowania wybranego kursu.

One thought on “Rok 2013 rokiem statystyki. Gdzie można się jej nauczyć?”

  1. Dawno tu nie zaglądałam, strasznie dużo postów od tego czasu przybyło.
    W każdym razie kurs ,,Computing for Data Analysis” robiłam we wrześniowej edycji i bardzo mi się podobał (byłam wtedy mocno początkująca, ale nie zupełnie zielona z R). Polecam, jeśli ktoś zaczyna zabawę z R.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *