Wykresy radarowe a kobieta manager

Kilka dni temu przy okazji wpisu http://smarterpoland.pl/index.php/2011/12/kobieta-menedzer-a-szansa-na-sukces/ w komentarzu od @Analfabeta pojawiła się sugestia by przedstawić te dane na wykresie radarowym.

Zobaczmy więc jak wyglądać będą te dane na wykresie radarowym, poniżej informacja o tym które elementy są ważne do osiągnięcia sukcesu zaprezentowana w kolorach na wykresie radarowym.

Kod w programie R za pomocą którego można taki wykres wygenerować znaleźć można tutaj.

Który element został uznany za ważny a procent wskazań wykonanych przez kobiety.

Elementy uznane za ważne do osiągnięcia sukcesu w opinii mężczyzn i kobiet.

Jak wyżej, ale nie łączymy punktów linią, poprawniej ale trudniej się czyta.

Tutaj zamiast funkcji lines używamy polygon dzięki czemu mamy wypełnione ,,radary”.

3 thoughts on “Wykresy radarowe a kobieta manager”

  1. Cos dziwnego si dzieje z tymi wykresami (albho przynajmniej legendami). np. w kwestii dyspozycyjności najpierw kobiety stanowią mniejszość (38%) a od drugiego wykresu większość (370/598). Na pierwszy rzut oka wygląda to na podmienioną legendę, ale nie sposób stwierdzić która jest dobra a która zła…

  2. Lepiej. Szczególnie wykres drugi (połączone punkty) i czwarty (poligonalny). Kolory chyba pomagają. Niewykluczone, że pomógłby jeszcze „okrąg” o promieniu np. 750. Uwydatniłby nierówności „promieni”. Ale i tak widać, że mężczyźni i kobiety różnią się preferencjami. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że mężczyźni preferują grupę cech związanych bezpośrednio z osiągnięciem celu, a kobiety – z procesem dochodzenia do celu. Ale wystarczyłoby przegrupować te „preferencje”, zmieszać je, ułożyć w innej kolejności, i już nie dopatrzylibyśmy się żadnej sensownej różnicy, poza tą, że … się różnią.
    A więc problemem w tych wykresach nie są wcale wykresy, ale … potraktowanie tematu przez badaczy. Tak to jest, gdy podchodzi się do tematu z gotowym już wynikiem…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *