Gartner chart

Widziałem kilka dni temu świetną wizualizację. Nie wykonaną w R, nie dotyczącą polskich danych ale wciąż wystarczająco świetną by ją tu wrzucić. Świetna oznacza że jest w niej na tyle interesującej treści by przez przynajmniej kilka minut analizować ją bez znudzenia.

Firma Gatner przygotowuje co roku wizualizacje jaka technologia jest w jakim stadium rozwoju, jakie są oczekiwania i jak daleko jej do wielkoskalowych rzowiązań.

 

 

 

5 thoughts on “Gartner chart”

  1. Ok, powinienem dodać tag 'grafika artystyczna’ aby nie mylić z grafiką – 'wizualizacją danych’.
    Z drugiej strony dane z ankiet socjologów na pytanie 'jak się czujesz w skali od 1 do 6′ też trudno uznać za pomiar (fizyczny), są równie subiektywne.

    Ad stypendium: dzięki. Teraz już nie ma wyboru i trzeba próbować zmienić świat 😉

  2. Dla mnie ta „grafika artystyczna” traci wiele przez to, że nie uwzględnia dwóch haseł: Hadoop/MapReduce i GPU computing. A może to w sumie dobrze… Sam już nie wiem.

    1. Hadoop siedzi prawdopodobnie w 'Big Data’ albo 'Predictive Analytics’. Biorąc pod uwagą stosunek nadzieje/możliwości to raczej w 'Big Data’ 😉

  3. Temat już przygasł, ale tak mi się przypomniało, że znam dobre słowo opisujące obraz zamieszczony w poście. W wielu blogach o (choć trochę) pokrewnej tematyce na takie obrazki mówi się: infografika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *