0 -> 1

MTH
Rysunek po prawej stronie to zdjęcie okładki książki Scotta Berkuna. Ładnie oddaje urok chwili, w której rodzą się nowe pomysły.
Scott pisze wiele na temat zarządzania projektami innowacyjnymi i na temat samej innowacyjności. Warto poczytać i posłuchać.

Przypomniała mi się ta książka i ten obrazek gdy oglądałem trzeci projekt studentów z Technik Wizualizacji Danych [MiNI PW] i Programowanie i Wizualizacja w R [MIM UW].
To dwa różne kursy, ale zrobiłem im wspólny trzeci projekt i wspólną prezentację – wynikowe plakaty wiszą na 2. piętrze wydziału MiNI.
Zadanie było sformułowane mgliście i ogólne: przygotuj plakat formatu A2 pokazujące wybrany temat dotyczący Polski lub Europy. Możesz użyć ggplot2.
Zostało sporo miejsca dla autorów na sprecyzowanie pomysłu i formy prezentacji.
Co z tego wyszło? Poniżej część zgłoszonych plakatów.

Jeżeli któryś przypadnie Ci drogi czytelniku do gustu, to do końca tygodnia możesz na niego zagłosować. Wystarczy, że zeskanujesz telefonem kod QR umieszony w prawym górnym rogu (część punktów z projektu studenci otrzymują za otrzymane głosy, jedno urządzenie liczy się jako jeden głos).
Ciekaw jestem na ile preferencje szerszej grupy odbiorców będą się zgadzać z moimi.

Tematy większości plakatów są bardzo ciekawe, wykonanie bardzo dobre. Kliknij by powiększyć.

p3v01ppvp3v14p3v13p3v12p3v11p3v10p3v09p3v08p3v07p3v06p3v05p3v04p3v03p3v02p3v15p3v16v13

5 thoughts on “0 -> 1”

  1. Większość plakatów znakomitaz widać ze w każdy włożono wiele pracy. Niektóre sam chciałbym mieć wydrukowane na ścianie w mieszkaniu!

    PS. Chyba w drugim użyciu 'MiNI’ jest literówka (’MINI’).

  2. Zagłosowałem. Wg mnie jeden z nich jest lepszy od reszty (uwzględniając przekazywane informacje i czytelność przekazu). Pokażesz wyniki i/lub oceny? 🙂

    Gratulacje dla wszystkich studentów. Chyba fajnie się bawiliście 🙂

  3. Też jestem ciekawy, który jest wyraźnie lepszy 😉
    Zdradzę tylko, że głosowaniu przez QRy najwięcej głosów zdobył http://smarterpoland.pl/wp-content/uploads/2018/01/v13.png ale mnie się najbardziej podoba http://smarterpoland.pl/wp-content/uploads/2018/01/p3v01.png (autor wymyślił nową [dla mnie] metodę prezentacji danych o strukturze populacji – lekką zwięzłą, czytelną). W kategorii ładne mapy Stamen wygląda świetnie http://smarterpoland.pl/wp-content/uploads/2018/01/ppv.png .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *