SGT := Statystycza Gra Terenowa


Czas na kolejną zagadkę z serii BetaBit!
Tym razem o poziomie trudności przygotowanym z myślą o gimnazjalistach/licealistach lub osobach rozpoczynających przygodę z odczytywaniem wykresów.

Gra polega na odnalezieniu i rozwiązaniu siedmiu lub większej liczby zagadek statystycznych. Każda zagadka to wykres statyczny lub interaktywny wraz z zadaniem.
Zadania są proste jeżeli dany wykres potrafi się odczytać.

Jak grać?

Po pierwsze, potrzebna jest aplikacja BetaBit na telefony komórkowe. Obecnie aplikacja jest tylko w iTunes, wersja na Androida czeka na swojego dewelopera.

Po drugie potrzebne są zagadki. Aplikacja pozwala na zeskanowanie kodów QR z zagadkami. Kody QR są ukryte na dwóch wydziałach matematycznych. 10 zagadek jest rozmieszczonych w różnych miejscach wydziału MiNI PW (Koszykowa 75, Warszawa), 20 zagadek jest rozmieszczonych w różnych miejscach wydziału MIM UW (Banacha 2, Warszawa).

Szukanie kodów QR nie jest takie trudne, w aplikacji znajduje się lista numerów pokojów, przy których umieszczono kody (patrz poniższy screen shot).

Aplikacja umożliwia też autoryzację za pomocą konta na Facebooku / GooglePlus, po autoryzacji będzie pamietała które zadania odnaleźliśmy a które rozwiązaliśmy. Aplikacja nie pobiera żadnych danych osobowych i nie śledzi żadnej aktywności, jedyne co robi to zapamiętuje czy zadania są dobrze rozwiązane.

Do kiedy można grać?

Gra będzie aktywna do końca czerwca. Później kody poznikają z obu wydziałów. W sumie nie ma gwarancji, że kody nie poznikają wcześniej, więc nie ma co czekać, trzeba wybrać się na polowanie.

Juto o 19 mamy Spotkanie Entuzjastów R, świetna okazja by odwiedzić wydział MiNI i poskanować kilka kodów.

Jakiego rodzaju zagadki są do rozwiązania?

Przykład jednego zadania znajduje się na screenshotach poniżej.

A co czeka zwycięzców?

Dla zwycięzców mam opowiadania ,,Jak dług żyją Muffinki?”. Osoby, które rozwiążą trzy gry z serii BetaBit otrzymają Kubek Bety. Rozwiązanie 7 lub więcej zagadek ze Statystycznej Gry Terenowej liczy się jako jedna gra.

Screen Shot 2016-06-08 at 19.22.57

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *