Tu Data Science, tam Data Science

Gdzie nie spojrzeć tam Data Science. Poniżej kilka ciekawych źródeł, treści, na które się ostatnio natknąłem.

19.4% Data Scientistów w SERze

Paweł Przytuła na swoim blogu zrobił ciekawą analizę warszawskich meetupów. Bardzo ciekawy wpis zakończony zbiorem wykorzystanych do analizy narzędzi (!). Dowiedziałem się np. o wtyczce https://data-miner.io/.

masterR

Data Science a przemysł papierniczy

Skoro już mowa o SERze. Za tydzień, na najbliższym Spotkaniu Entuzjastów R Zygmunt Zawadzki (analityk danych) opowie o pakiecie Rcpp i powstającym pakiecie FSelectorRcpp do wyboru cech a Michał Janusz (data scientist) opowie jak wykorzystać R do wyszukiwania zależności w danych o procesie produkcji papieru.

Fabryki a Data Science

A skoro mowa o produkcji to na myśl przychodzi Łódź i oczywiście Data Science Łódź. Tydzień temu miałem przyjemność poprowadzić prezentację o wizualizacji danych i pakiecie ggplot (dostępna tutaj). Jak wizualizacja danych ma się do Data Science? W znanym diagramie Venna jest hacking, math i domain knowledge ale gdzie jest wizualizacja?

Rynek pracy dla Data Science

W ww. prezentacji jest kilka slajdów dotyczących analizy ofert pracy z pracuj.pl. Chcielibyście dowiedzieć się więcej? Przyjdźcie na prezentację Olgi Mierzwa z DataHero, która za tydzień będzie miała miejsce na Data Science Warsaw. Będą też prezentacje Piotr Araka z Polityka Insight i Vadima Makarenko z BIQdata. Trzy powody dla których warto tam być.

KNIME a Data Science

I jeszcze nawiązując do Data Science Łódź. Na kolejnym spotkaniu będzie referat o KNIME. Co to? Cytując z https://www.knime.org/about: KNIME Analytics Platform is the leading open solution for data-driven innovation, designed for discovering the potential hidden in data, mining for fresh insights, or predicting new futures.
Coś jest na rzeczy, ponieważ o KNIME będzie też referat na najbliższym PAZURZe.

Więcej o wizualizacji

Pisząc o Data Science trzeba też wspomnieć o Data Science Wrocław – już jutro. Między innymi będzie prezentacja poświęcona wizualizacji wielowymiarowych danych. I o eRce Kraków – za tydzień będą prezentacje poświęcone ryzyku, pierwsza o ryzyku śmierci, druga o ryzyku niespłacenia kredytu.

Dzieje się.

One thought on “Tu Data Science, tam Data Science”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *