Konferencja „Big Data – bigger opportunities”, 28-29 kwietnia SGH

12953292_592531930905955_298183681_o

Nasza fundacja została patronem honorowym konferencji ,,Big Data – bigger opportunities” organizowanej przez Studenckie Koło Naukowe Statystyki w SGH i zaplanowanej na 28-29 kwietnia 2016 w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy. Poniżej więcej informacji od organizatorów (i zdjęcie organizatorów).

Coraz szersze wykorzystanie dużego potencjału big data. Konferencja „Big Data – bigger opportunities” ponownie w SGH

12941151_592531984239283_1973788722_o

Czy znasz genialny serial z gatunku dramatu politycznego z bezwzględnym kongresmenem w roli głównej? Powstał on z wykorzystaniem big data. Tak, to właśnie „House of Cards” został stworzony przez Teda Sarandosa w oparciu o ogromną liczbę danych o widzach platformy Netflix. W jakich jeszcze branżach może być wykorzystywane big data i przy użyciu jakich narzędzi? O tym dowiesz się podczas drugiej edycji konferencji „Big Data – bigger opportunities”, która odbędzie się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w dniach 28-29 kwietnia.

Jak wynika z najnowszych raportów firm badawczych i mediów, termin big data wcale nie traci na popularności. Wręcz przeciwnie – big data należy do najsilniejszych trendów w biznesie. Coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się na wdrażanie rozwiązań pozwalających analizować ogromne zbiory danych i wyciągać z nich właściwe wnioski. Dostrzegając ogromny potencjał tematyki big data, Studenckie Koło Naukowe Statystyki w SGH już po raz drugi organizuje konferencję „Big Data – bigger opportunities”. Konferencja objęta jest patronatem honorowym JM Rektora SGH prof. Tomasza Szapiro i fundacji SmarterPoland.

Jest to jedyna w Polsce konferencja poświęcona big data organizowana w całości wyłącznie przez studentów. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 28-29 kwietnia. Tym razem, poza prelekcjami, uczestnicy będą mieli szansę wziąć udział w warsztatach, podczas których samodzielnie zmierzą się z zadanym problemem analitycznym. W roli prelegentów wystąpią eksperci z wiodących firm w branży technologicznej, konsultingowej czy bankowej, takich jak m. in. PwC, Nielsen, SAS Institute, Cisco, Netsprint oraz mBank. Przedstawią oni tematykę big data z perspektywy zrealizowanych zadań i rozwiązanych problemów, zapoznając uczestników z konkretnymi narzędziami analitycznymi i technikami z zakresu data science.

Już 18 kwietnia w Auli Spadochronowej Szkoły Głównej Handlowej odbędzie się dzień promocyjny konferencji z ciekawymi konkursami oraz atrakcyjnymi nagrodami.

Zapisy na prelekcje i warsztaty ruszą w połowie kwietnia. Szczegóły dotyczące wydarzenia, tematy oraz harmonogram wykładów będą publikowane na bieżąco na stronie internetowej organizatora: www.sknstatystyki.pl oraz profilu na Facebooku: www.facebook.com/SknStatystyki.

Screen Shot 2016-04-08 at 22.41.45

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *