DeepArt – czyli co jeszcze potrafią głębokie sieci neuronowe?

Screen Shot 2016-03-20 at 13.02.35

TL;DR: Serwis http://deepart.io/ pozwala na nietypowe wykorzystanie głębokich sieci neuronowych. Splecenie dwóch plików graficznych, z treścią i ze stylem, pozwala stworzyć niesamowite obrazy.

Obraz otwierający ten wpis to złożenie emblematu projektu Beta i Bit (treść) z kartką zapisaną wzorami matematycznymi (styl). Algorytm, który stoi za serwisem DeepArt jest oparty o pracę http://arxiv.org/pdf/1508.06576v2.pdf, z której pochodzi poniższy rysunek. 19-warstwowa sieć neuronowa jest wykorzystywana do rozłożenia pliku z rysunkiem A (treść) na zbiór składowych, które są podmieniane na składowe stylu (B, C i D to przykłady użycia różnych plików ze stylami).

Screen Shot 2016-03-20 at 20.11.09

Serwis http://deepart.io/ pozwala na bezpłatne wygenerowanie obrazów o niskiej rozdzielczości (500×500), za obrazki w rozdzielczości nadającej się do druku trzeba zapłacić.

2 myśli na temat “DeepArt – czyli co jeszcze potrafią głębokie sieci neuronowe?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">