Jaki film chciałbyś/chciałabyś obejrzeć?

W ramach przedmiotu R i Duże Dane, który prowadzę na MiNI PW, studenci mieli do wykonania dwa projekty. Pierwszym była analiza tego co i kiedy mówi się o kandydatach na prezydenta. Drugim było zbudowanie systemu sugerującego jaki film warto obejrzeć (w zależności od tego jakie filmy się lubi).

Studenci budowali od zera system, rekomendujący filmy podobne do jednego-kilku wybranych. Począwszy od zeskrobywania z IMDB, wikipedii czy innych źródeł informacji o filmach, przez wybór miary oceny podobieństwa pomiędzy filmami, walkę z problemami obliczeniowymi (mając 5 – 10 tys filmów, każdy opisany przez dziesiątki cech konstrukcja podobieństwa nie jest taka prosta), redukcję wymiaru, aż po budowę aplikacji, która pozwoli na rekomendację filmu. Bardzo duży projekt jak na pół semestru, ale 'Big’ było w nazwie.

Wspólnie zdecydowaliśmy się też na dodatkowy eksperyment. Mianowicie część składową oceny (od 0 do 10 punktów) oddajemy w ręce internautów.

Poniżej znajduje się formularz, w którym można oglądać projekty (kolejność losowa), oraz oceniać w skali 0-10. Jeżeli formularz się nie otwiera, można skorzystać z tego linku.

Ankieta jest całkowicie anonimowa, nikt nie ma dostępu do informacji kto udzielił jakich ocen. Aby jednak zapewnić, że jedna osoba udziela max. jedną ocenę wymagane jest logowanie przez googla.

Oceniać można do wtorku rano. Od wtorku zaczynają się wpisy. Żadna grupa nie jest w sytuacji zaliczę/nie zaliczę, więc oceniając warto być możliwie obiektywnym. Jest też miejsce na ewentualny szerszy feedback, który zostanie przesłany studentom.

One thought on “Jaki film chciałbyś/chciałabyś obejrzeć?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *