SER X + warsztaty przetwarzania i prezentowania danych

SER X, ostatnie w tym roku akademickim Spotkanie Entuzjastów R, odbędzie się już za 9 dni w czwartek 21 maja (budynek MiNI PW, Koszykowa 75 start godzina 18).

Tym razem mamy dla uczestników super gratkę. Wspólnie ze studenckim Kołem Naukowym Data Science łączymy SER razem z warsztatami przetwarzania i prezentowania danych.

W czwartek o 18 zaczynamy klasycznie od prezentacji Wita Jakuczuna (WLOG Solutions) „protectoR – bezpieczny R”. Prezentacja będzie na bardzo ciekawy i unikalny temat – jak zarządzać otwartością kodów R. Po prezentacji mamy zaplanowany czas na networking a o 19 uruchomimy dwa warsztaty dla uczestników. Jeden z wizualizacji danych z pakietem ggplot2 (Paulina Auguścik), a drugi z klasyfikacji w SAS (Mariusz Kubkowski). Warsztaty planowane są na około 90 minut.

Kolejne cztery warsztaty: „Aplikacje w shiny” (Karolina Wyszyńska), „Analiza tekstu z pakietem tm” (Norbert Ryciak), „Pakiety rmarkdown i knitr” (Natalia Potocka), „Tworzenie pakietów z pakietem rlp” (Marcin Kosiński) zaplanowane są na sobotę (też po 90 min kazdy).

Warsztaty poprowadzą studenci MiNI PW (w większości ze wspomnianego koła).
Krótkie opisy warsztatów znajdują się na stronie wydarzenia na FB.
Na warsztaty trzeba się zarejestrować, liczba miejsc ograniczona do 30 osób na warsztat. Rejestrację można przeprowadzić przez ten formularz.

A jak Wam się podoba nowe logo? Wykonało je Pędzelenie na zlecenie.

Serdecznie zapraszamy!

2 thoughts on “SER X + warsztaty przetwarzania i prezentowania danych”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *