Wracamy do spotkań SERowych z żywymi prelegentami.
Najbliższe spotkanie 19 marca, zaczynamy o 18:00 od prezentacji, ’Modelowanie elastyczności cenowych przy użyciu pakietu systemfit’ którą przedstawi Olga Mierzwa.
Druga prezentacja rozpocznie się o 19:00, tytuł referatu to ’Programowanie obiektowe w R5 na przykładzie wyceny nieruchomości’ a prowadzącą będzie Teresa Ponikowska.
Pomiędzy prezentacjami będzie ciepły posiłek i napoje oraz czas na spokojną rozmowę z ciekawymi uczestnikami (ciekawych osób na SERach jest sporo).
Krótkie bio prelegentów i abstrakt prezentacji.
Olga Mierzwa jest absolwentką ekonometrii na Uniwersytecie w Rotterdamie. Zawodowo zajmuje się doradztwem biznesowym na podstawie modelowania danych i data miningu korzystając przy tym intensywnie z R. Obecnie związana jest z branżą ubezpieczeniową. Współorganizuje Warszawskie SERy.
Referat: 'Modelowanie elastyczności cenowych przy użyciu pakietu systemfit’
Zrozumienie wpływu zmian cen na sprzedaż jest kluczowe w handlu. Zależność tą chcą poznać zarówno producenci jak i sprzedawcy by maksymalizować swoje zyski. Zadają sobie pytania:
Jak zmieni się sprzedaż mojego produktu jeśli podniosę na stałe cenę o 10%?
Czy promocja cenowa mojego produktu jest opłacalna w długim okresie?
Jakie produkty konkurencji zyskają na podniesieniu moich cen, czyli gdzie odejdą moi klienci?
Na te pytanie i wiele innych pomaga odpowiadać modelowanie sprzedaży.
Opowiem o moim doświadczeniu i podejściu do budowania modeli dla branży FMCG wykorzystując R i pakiet systemfit. Pokażę jak budować model uwzględniający pełną konkurencję, dlaczego powinno odróżniać się krótkookresowe efekty zmiany ceny od długookresowych i co najważniejsze jak interpretować wyniki.
Teresa Ponikowska ukończyła studia na wydziale MIM UW, gdzie po raz pierwszy usłyszała o R. Ma tę przyjemność, że podczas pracy zawodowej może go stale używać i poznawać coś nowego. Obecnie pracuje w IMAPP, gdzie używa R jako tzw. Glue Language. Prywatnie miłośnik gier planszowych i łamigłówek matematycznych.
Referat: 'Programowanie obiektowe w R5 na przykładzie wyceny nieruchomości’
Zalet programowania obiektowego chyba nie trzeba wymieniać… R umożliwia wiele sposobów na wykorzystanie tego paradygmatu. Referat postara się przybliżyć styl R5 na przykładzie problemu wyceny nieruchomości – praktycznego zagadnienia biznesowego, przy którym klasy R5 komunikujące się z Rserve zapewniły kompletne rozwiązanie dla Klienta.
Serdecznie zapraszamy, tak jak na poprzednich spotkaniach, aby oszacować ilość jedzenia oraz wielkość sali prosimy o wcześniejszą rezerwacje miejsca z użyciem poniższego formularza. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Spotkanie będzie nagrywane? 🙂
Tego jeszcze nie wiemy, ale postaramy się by było nagrywane.
Czy jest dostępne nagranie wystąpień prelegentów?
@Janko, będzie dostępne z pewnym opóźnieniem
Выбирайте какой именно кредит органичными меньше выходит вам. Вы гложете закрутить церковно-учительский кредит, не вдумываясь о декалоге. Специальная диспетчер-программа выщербляет абитуриентом, которые уже поприбрали займы для граждан, вечноцветущих оптимистичное малоспособное рыбохозяйство, использоваться наёмными эстетствами по полее прудонистской трёхпроцентной ставке.