PogromcyDanych, czyli +60 do Data Science skills

Screen Shot 2015-03-12 at 21.04.59

Coraz częściej można usłyszeć głosy, o tym jak to bardzo potrzebne są osoby potrafiące analizować dane (ostatnio tutaj, lata temu tutaj).

Ale gdzie się nauczyć analizy danych?

Samoucy sami wygrzebią w Internecie strzępki wiedzy z forów, grup dyskusyjnych, blogów czy innych źródeł. Łatwiej to przychodzi gdy ma się doświadczenie w programowaniu.

Jest jednak rzesza osób, którym brakuje łagodnego wprowadzenia ,,dla ludzi”. Dla nich właśnie, od kilku miesięcy, w ICM przygotowujemy otwarte, bezpłatnie dostępne przez Internet kursy analizy danych pod szyldem ,,PogromcyDanych”. Niedługo ruszą dwa kursy: jeden poświęcony przetwarzaniu danych w programie R i jeden poświęcony wizualizacji i modelowaniu danych. Rejestracja na te kursy rozpocznie się w kwietniu. W marcu trwa pilotażowe uruchomienie dla uczestników Warszawskiej Szkoły Analizy Danych.

Jeżeli chcesz wziąć udział w jednym z tych kursów lub obu tych kursach pozostaw swój email na stronie http://pogromcydanych.icm.edu.pl/. Poinformujemy Cię przez mail o rozpoczęciu rejestracji.

Oba kursy są przygotowane z myślą ,,od zera do bohatera”. Wcześniejsza umiejętność programowania czy analizy danych nie jest wymagana, choć z pewnością będzie przydatna.

Do każdego kursu dołączone jest 20 zadań do samodzielnego wykonania. Osoby, które rozwiążą przynajmniej 15 z 20 zadań otrzymają certyfikat Pogromców Danych.

Spread the word!

7 thoughts on “PogromcyDanych, czyli +60 do Data Science skills”

 1. Te informacje są na stronie Pogromców,

  Przetwarzanie danych w programie R:
  8 IV – 29 IV

  Wizualizacja i modelowanie
  6 V – 27 V

  zapraszamy!

 2. Zabrakło też informacji albo nie mogę jej znaleźć: czy jest to na pewno kurs całkowicie e-learningowy?

  1. @Karol, zasługa studia Podpunkt. Początkowo wybraliśmy inne, ale (na szczęście) daliśmy się przekonać, że to jest ciekawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *