Niezależne Ogólnopolskie Mistrzostwa w Analizie Danych (2015)

W tym roku, podobnie jak i w poprzednim, Fundacja SmarterPoland.pl wspiera rzeczowo i duchowo inicjatywę z Politechniki Wrocławskiej:
V Niezależne Ogólnopolskie Mistrzostwa w Analizie Danych (NOMAD).

W związku z tym kilka zdań od organizatorów tych mistrzostw.

Od organizatorów NOMADa

Z przyjemnością informujemy, ze w tym roku odbędą się już V Niezależne Ogólnopolskie Mistrzostwa w Analizie Danych (NOMAD). Wydarzenie to jest idealną okazją do sprawdzenia swoich umiejętności oraz samego siebie w praktycznym wykorzystaniu metod statystycznych w zadaniach.

Konkurs skierowany jest przede wszystkim do osób, które szczególnie zainteresowane są statystyką lub pragną poszerzać nabytą już wiedzę oraz albo zdobywać nową. Wszystko opiera się na formule ACM ICPC, która pozwala na pisanie odpowiedzi na zadania w wybranym języku: C/C++, Python, Mono Basic, Pascal, Octave a co chyba najciekawsze, w R i SAS Analytics Pro. Są to jedyne tego rodzaju zawody statystyczne.

Każdego roku Mistrzostwa mają swój motyw przewodni, w zeszłym roku były to KASYNA, teraz nadszedł czas na WYŚCIGI! NOMAD dedykowany jest zarówno dla licealistów jak i studentów, a więc jeśli jesteś zainteresowany statystyką, chcesz sprawdzić lub pokazać swoje umiejętności oraz zgarnąć bardzo atrakcyjne nagrody to serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie! Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie nomad.im.pwr.wroc.pl pierwszy etap konkursu jest internetowy i odbędzie się 23 maja. Na finał zapraszamy dwa tygodnie później, 6 czerwca, na Politechnikę Wrocławską.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *