Piąte Spotkanie Entuzjastów R w Warszawie już za dwa tygodnie!

SERV

Piąte Warszawskie Spotkanie Entuzjastów R odbędzie się 23 października.
Dodajcie tę datę do kalendarza!
Po wakacjach wracamy z dwoma ciekawymi referatami.

Planowane referaty to:
18:00-18:30 – Wit Jakuczun, WLOG Solutions,
’Produkcyjne wdrażanie GNU R na przykładzie branży energetycznej’

19:00-19:30 – Paweł Chudzian iQor,
’Jak to Rozdzielić? a może podepRzeć?’

O czym to będzie:

W pierwszym referacie Wit przedstawi swoje doświadczenia w dostarczaniu produkcyjnym rozwiązań stworzonych w środowisku GNU R. Wdrożenie wielu tysięcy linii kodu w GNU R jest niecodzienne i wymagało wytworzenia odpowiednio „dobrych praktyk”, którymi Wit będzie chciał podzielić się ze słuchaczami. Przykładem wdrożenia będzie model średnioterminowy cen SPOT na polskim rynku energii.

W drugim referacie Paweł opowie jak w praktyce skorzystać z algorytmu SVM (Maszyny Wektorów Podpierających). Jakie mamy możliwości jeśli chodzi o implementacje, które rozwiązanie wybrać, czym one się właściwie różnią?

BIO:

Wit Jakuczun ukończył doktorat w 2006 roku w Instytucie Podstaw Informatyki PAN. Od ponad 8 lat prowadzi firmę WLOG Solutions odpowiadając w niej za sprzedaż, rozwój biznesu oraz zarządzanie zespołem analityków. Zawodowo zajmuje się dostarczaniem profesjonalnych usług modelowania matematycznego. Jego specjalizacja to rozwiązywanie wieloskalowych problemów optymalizacyjnych. Posiada także duże doświadczenie w analizie i modelowaniu statystycznym danych. Przygodę z GNU R rozpoczął w roku 2004 a w 2006 dostarczył system do prognozowania popytu na gaz, który był prawdopodobnie pierwszym wdrożeniem produkcyjnym GNU R w Polsce. Od tego czasu język R stanowi jego podstawowe narzędzie w pracy.

Paweł Chudzian to absolwent Politechniki Warszawskiej. Od kilku lat zawodowo wróży z krzemu, korzystając przy tym intensywnie z R-a.

Miejsce spotkania jest jeszcze ustalane, będzie ono gdzieś blisko metra, ale różne opcje wchodzą w grę.

Aby zaplanować potrzebną ilość napojów i snacków osoby zainteresowane proszę o rejestrację poprzez stronę spotkania na MeetUpie lub poprzez poniższy formularz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *