Poszukiwana pomoc przy MOOC w ramach WSAD

WSAD to skrót od Warszawskiej Szkoły Analizy Danych, bardzo interesującego projektu, między innymi szkoły letniej, którego celem jest zwiększenie umiejętności analizy danych. Szkoła letnia już za nami, adresowana była ona głównie do doktorantów.

Teraz, w ramach WSAD przygotowywany jest MOOC, skrót od Massive open online course, czyli platforma (a dokładniej rozszerzenie platformy COME) i dwa kursy elektroniczne dotyczące analizy danych.
Oba, planowane w ramach MOOC kursy, będą adresowane do szerszej publiki. W tym osób, które mają w pracy jakiś kontakt z danymi, nie mają gruntownego statystycznego wykształcenia i chciałyby uzupełnić braki w edukacji.

Udział w kursach będzie bezpłatny.

Pomagam w organizacji obu internetowych kursów. Jeden z nich ma dotyczyć 'Statistical literacy’ z przykładami w użyciu takich zbiorów danych jak Eurostat czy European Social Survey (lub innych, zobaczymy). Drugi dotyczyć będzie wizualizacji danych. Prace nad tymi kursami nabiorą rozpędu prawdopodobnie koniec sierpnia/początek września.

Poszukuję osób, które chciałyby pomóc przy dopracowaniu szkieletu i opracowaniu materiałów jednego z tych kursów.
Poszukiwana jest jedna osoba/ dwie osoby o znacznym doświadczeniu w nauczaniu analizy danych, najlepiej ze znajomością R i jakąś wiedzą o kursach typu MOOC.
Finansowanie i zaplecze techniczne pozwoli na opracowanie naprawdę fajnych kursów.

Osoby zainteresowane pracą przy opracowaniu materiałów, proszone są o przesłanie mi [przemyslaw.biecek na gmail.com] maila do dnia 16 sierpnia, z kilkoma zdaniami o sobie, opisem doświadczenia w nauczaniu i najlepiej linkami/próbkami opracowanych materiałów. Proszę w temacie maila napisać [MOOC].

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *