Praktyki w ICM UW

Jak co roku Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego oferuje studentom możliwość odbycia interesujących praktyk zawodowych w trakcie wakacji letnich. Praktyki mogą obejmować 10 tygodni (praktyki płatne) lub 6 tygodni (praktyki bezpłatne) i dotyczą prac nad konkretnymi projektami programistycznymi, badawczo-rozwojowymi i naukowymi. Więcej informacji znaleźć można tutaj.

Szczególnie zachęcam do zgłaszania się do realizacji dwóch zgłoszonych przeze mnie tematów. Jeden dotyczy implementacji współdzielonego repozytorium modeli R i wymaga dobrej znajomości R.
Drugi dotyczy budowy sterowanego kamerą interface dla modelowania statystycznego i wymaga biegłej znajomości jednego z języków: c++, java, python, R.

W obu przypadkach będzie dużo kodowania, ale interesującego wraz z możliwością poćwiczenia wybranych aspektów analizy danych.

Chętni do realizacji tych tematów powinni w formularzu zgłoszeniowym wybrać projekt numer 5. W imieniu kolegów z ICM zachęcam też do zgłaszania się do innych interesujących projektów.

5 thoughts on “Praktyki w ICM UW”

  1. Czy można aplikować do dwóch projektów?
    Czy należy wtedy wypełnić formularz rejestracyjny 2 razy?

  2. Jak widzę takiej opcji nie przewidziano w formularzu (tzn jest opcja 'dowolny projekt’)
    Ale można wypełnić formularz raz z zaznaczeniem pierwszego wyboru i w którymś innym polu zaznaczyć, inne interesujące projekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *