WZUR x12 = SER [Spotkania Entuzjastów R]

ICM i nasza fundacja będą organizować comiesięczne spotkania użytkowników programu statystycznego R. Spotkania będą odbywały się w formule dwóch-trzech krótkich prezentacji (prezentacja z dyskusją zamknie się w 30 minutach) rozdzielonych półgodzinną przerwą na rozmowę i wymianę doświadczeń. Mam nadzieje, że te spotkania będą miejscem ciekawej wymiany myśli i doświadczeń osób zarówno z szeroko rozumianego przemysłu jak i akademii.

Tematyka aktualnie planowych referatów krąży wokół programu R, metod analizy danych i ciekawych przypadków użycia.
Termin najbliższego spotkania to czwartek, 27 luty, godzina 17:30, sala 201 na 2 piętrze w budynku ICM na Prostej 69.

Referaty na najbliższe spotkanie to:
17:30 – Miron Kursa,
Segmentacja szczurzej lokalizacji w R
18:30 – Michał Bojanowski,
Lifehacking dla R: przemyślenia i rozwiązania w temacie reprodukowalności analiz i organizacji pracy

Zapowiada się więc bardzo ciekawie.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsca w sali 201, osoby chętne proszę o rejestracje z użyciem formularza
https://docs.google.com/forms/d/1PQ4cV6LDLiZ0HIrz-eFcrJ0c-KWoPoqosHje39thHzo/viewform

Udział jest bezpłatny, należy się jednak zarejestrować by zapewnić sobie miejsce siedzące i przydział przekąsek.


Wyświetl większą mapę

Dlaczego?

W latach 2008 – 2012 organizowałem lub pomagałem w organizacji konferencji WZUR [Warszawskich/Wrocławskich Zlotów Użytkowników R]. Formuła spotkania polegała na spotkaniu się raz w roku przez jeden-dwa dni w gronie osób zainteresowanych używaniem R. Spotkania były moim zdaniem bardzo udane, miałem okazję na poznanie wspaniałych osób pracujących z R w Poznaniu, Krakowie, Toruniu, Gdańsku, Lublinie, Katowicach, Warszawie, Wrocławiu i kilku innych miejscach. W wyniku różnych zawirowań życiowych piąta edycja była dla mnie edycją ostatnią.

Ale teraz, od dwóch miesięcy pracuję w ICM razem z osobami korzystającymi często i wydajnie z R. Był to impuls by reaktywować spotkania użytkowników R, ale w zmienionej formule. Najbardziej do gustu przypadła mi formuła spotkań PAZUR poznańskich użytkowników R. Stąd też pomysł na SER.

5 thoughts on “WZUR x12 = SER [Spotkania Entuzjastów R]”

  1. Zależy od prelegentów, zobaczymy. Wideo to miły dodatek, ale bardziej wierzę w rozmowy i interakcje.

    Dzięki za wpis na 'Thinking In R’. Kiedyś możemy połączyć oba spotkania broadcastując jeden referat z Poznania i jeden z Warszawy. Może być to ciekawy eksperyment. Technicznie jest to proste, ale zobaczmy ile osób w Warszawie będzie zainteresowanych takimi spotkaniami.

    Nie ukrywam, że to sukces systematycznych i ciekawych spotkań PAZURa był inspiracją do ponownej próby organizacji spotkań w Warszawie (ok i jeszcze Miron naciskał).

  2. Przekażę podziękowania Łukaszowi. 🙂 Mam nadzieję, że uda się nagrać ponieważ jestem bardzo ciekawy wystąpień, a nie będę mógł pojawić się w Warszawie. 🙁

  3. Synchronizacja któregoś ze spotkań PAZURa i SERa to świetny pomysł! W ICM jest sprzęt do wideokonferencji. Myślę, że w Poznaniu też się znajdzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *