ICM i nasza fundacja będą organizować comiesięczne spotkania użytkowników programu statystycznego R. Spotkania będą odbywały się w formule dwóch-trzech krótkich prezentacji (prezentacja z dyskusją zamknie się w 30 minutach) rozdzielonych półgodzinną przerwą na rozmowę i wymianę doświadczeń. Mam nadzieje, że te spotkania będą miejscem ciekawej wymiany myśli i doświadczeń osób zarówno z szeroko rozumianego przemysłu jak i akademii.
Tematyka aktualnie planowych referatów krąży wokół programu R, metod analizy danych i ciekawych przypadków użycia.
Termin najbliższego spotkania to czwartek, 27 luty, godzina 17:30, sala 201 na 2 piętrze w budynku ICM na Prostej 69.
Referaty na najbliższe spotkanie to:
17:30 – Miron Kursa,
Segmentacja szczurzej lokalizacji w R
18:30 – Michał Bojanowski,
Lifehacking dla R: przemyślenia i rozwiązania w temacie reprodukowalności analiz i organizacji pracy
Zapowiada się więc bardzo ciekawie.
Z uwagi na ograniczoną ilość miejsca w sali 201, osoby chętne proszę o rejestracje z użyciem formularza
https://docs.google.com/forms/d/1PQ4cV6LDLiZ0HIrz-eFcrJ0c-KWoPoqosHje39thHzo/viewform
Udział jest bezpłatny, należy się jednak zarejestrować by zapewnić sobie miejsce siedzące i przydział przekąsek.
Dlaczego?
W latach 2008 – 2012 organizowałem lub pomagałem w organizacji konferencji WZUR [Warszawskich/Wrocławskich Zlotów Użytkowników R]. Formuła spotkania polegała na spotkaniu się raz w roku przez jeden-dwa dni w gronie osób zainteresowanych używaniem R. Spotkania były moim zdaniem bardzo udane, miałem okazję na poznanie wspaniałych osób pracujących z R w Poznaniu, Krakowie, Toruniu, Gdańsku, Lublinie, Katowicach, Warszawie, Wrocławiu i kilku innych miejscach. W wyniku różnych zawirowań życiowych piąta edycja była dla mnie edycją ostatnią.
Ale teraz, od dwóch miesięcy pracuję w ICM razem z osobami korzystającymi często i wydajnie z R. Był to impuls by reaktywować spotkania użytkowników R, ale w zmienionej formule. Najbardziej do gustu przypadła mi formuła spotkań PAZUR poznańskich użytkowników R. Stąd też pomysł na SER.
Planujecie nagrywać wystąpienia?
Zależy od prelegentów, zobaczymy. Wideo to miły dodatek, ale bardziej wierzę w rozmowy i interakcje.
Dzięki za wpis na 'Thinking In R’. Kiedyś możemy połączyć oba spotkania broadcastując jeden referat z Poznania i jeden z Warszawy. Może być to ciekawy eksperyment. Technicznie jest to proste, ale zobaczmy ile osób w Warszawie będzie zainteresowanych takimi spotkaniami.
Nie ukrywam, że to sukces systematycznych i ciekawych spotkań PAZURa był inspiracją do ponownej próby organizacji spotkań w Warszawie (ok i jeszcze Miron naciskał).
Przekażę podziękowania Łukaszowi. 🙂 Mam nadzieję, że uda się nagrać ponieważ jestem bardzo ciekawy wystąpień, a nie będę mógł pojawić się w Warszawie. 🙁
Synchronizacja któregoś ze spotkań PAZURa i SERa to świetny pomysł! W ICM jest sprzęt do wideokonferencji. Myślę, że w Poznaniu też się znajdzie.
Zarzucę temat, możemy spróbować. 🙂