Konkurs ,,okładka” zakończony

W ten sposób wybrałem cztery z 96 maili otrzymanych w ramach konkursu okładkowego. Zdecydowałem się na cztery osoby zamiast wcześniej planowanych dwóch, ponieważ i liczba zgłoszeń i wartość zgłaszanych komentarzy znacznie przewyższyła moje oczekiwania. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc!

Wylosowane numerki należały do Dariusza P., Grzegorza S., Dominika M. i Marty M. Wylosowani powinny już otrzymać maila z pytaniem o adres do wysyłki.

Które okładki były wybierane?
Okładka A – 14, B – 15, C – 13, D – 10, E – 12, F – 32 razy.

Okładka F podobała się częściej, ale patrząc na całą pulę głosów zebrała tylko 1/3 wszystkich głosów.
Dużym zaskoczeniem był dla mnie brak jednego faworyta. Byłem przekonany, że osobie maczającej palce w tworzenie okładki trudno na chłodno ocenić, która jest lepsza od której (stąd apel o pomoc) ale, że istnieje ta jedna, która będzie się podobać większości (stąd nadzieja na wyłonienie faworyta w sondażu). To przekonanie zostało zderzone z wynikami eksperymentu.

Do druku wysłany zostanie projekt wykonany na bazie otrzymanych uwag. Mnie się on bardzo podoba, bardziej niż każda z wyjściowych propozycji, mam nadzieję, że i Wam się spodoba.

A na koniec kilka słów o historii, czyli o puchaczu z okładek pierwszego i drugiego wydania. Puchacz pojawia się na okładkach różnych książek o R, np. ,,R Cookbook” wydanego przez O’Reilly trzy lata po premierze ,,Przewodnika…’. Sama grafika z okładki to stereogram. Aby zobaczyć go w trzech wymiarach trzeba rozszczepić wzrok.
Jak zrobić taki stereogram? Oczywiście w R 😉

Poniżej przepis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *