TEDxKraków 2012 a statystyka

W czerwcu zaproszono mnie na wrześniowy TEDxKraków 2012 ,,Secret Lives”. Rozsądna osoba o moim głosie unikałaby takich wystąpień. Ale gdybym był rozsądną osobą to nie prowadziłbym tego bloga ani nie zakładałbym fundacji. Jest moim zdaniem idea, którą powinno się głośno i często powtarzać.
Chodzi o promowanie krytycznego myślenia, myślenia opartego o twarde i rzetelne dane. O naukę czytania danych ze zrozumieniem i kwestionowania nierzetelnych danych lub nierzetelnych analiz.
Zbyt mało moim zdaniem jest chętnych by coś z tym robić, cóż więc pozostaje, trzeba powtarzać tę ideę głosikiem jaki się ma.

Uwielbiam wiele filmów z serii TED i TEDx. Wiele z nich pchnęło mnie do zrobienia rzeczy, których inaczej bym nie zrobił a dziś nie żałuję. Atmosfera na żywo, podczas imprezy w Krakowie, przebiła jednak wszystko co widziałem na filmach. Organizacja była fantastyczna, impreza była fantastyczna, powietrze było fantastyczne. Poziom dopracowania szczegółów — NIEWIARYGODNY. Wielkie podziękowanie dla organizatorów za świetną organizację i za możliwość wypowiedzenia kilku słów na scenie.

Poniżej można zobaczyć moje wystąpienie. A na stronie http://tedxkrakow.com jest już wiele innych filmów z tego spotkania [Moim zdaniem najlepsze wystąpienie miał zespół Camero Cat, ale jeszcze ich nie ma na www].

Przy okazji TEDxKraków usłyszałem anegdotkę, co prawda z długą brodą, ale ja jednak nie słyszałem go wcześniej a bardzo mi się spodobał. Więc poniżej jeszcze podzielę się tym dowcipem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *