Kampania Wrześniowa

Przez wrzesień na blogu pojawi kilka wpisów w nowej formule, nazwijmy ją roboczo ,,wtorek bawi, czwartek uczy”.

O co chodzi?
Eksperymentalnie, przez wrzesień we wtorki będę pokazywał wyniki pewnych analiz, a w czwartki pokuszę się o techniczny komentarz jak ta ilustracja została wykonana i dlaczego użyłem akurat tych a nie innych technik. Postaram się by była to wizualizacja danych dotycząca interesujących tematów, kilka pierwszych już mam przygotowanych, ale sugerujcie źródła kolejnych danych.

Powrót do źródeł?
W ostatnich wpisach coraz rzadziej pojawiał się kod programie R lub link do nowych zbiorów danych. Czas to zmienić! Tym bardziej, że w moich ostatnich rozmowach o blogu często pojawia się wątek miejsca gdzie można podyskutować o konsekwencjach różnych podejść do analizy określonego tematu. W pewnym sensie inspiracją jest blog chartsnthings, na którym przedstawiane są kulisy prac nad infografikami z The New York Times.

Eksperyment?
Jeżeli wrześniowy eksperyment się powiedzie to być może ta formuła będzie kontynuowana. Skąd będę wiedział, że eksperyment się powiódł? Zostawiajcie komentarze co jest dobre, co jest złe, z czym się nie zgadzacie, o analizach, które widzieliście ostatnio i o których chcielibyście porozmawiać.

Wpisy gościnne.
I jeszcze jeden z pomysłów, który się ostatnio pojawił (dzięki Paweł Ch.!). Może chcielibyście napisać na jakiś ciekawy temat związany pośrednio/bezpośrednio dotyczący analizy danych o Polsce? Lub odnieść się do analizy która pojawiła się gdzieś indziej?

A może chcielibyście przeczytać komentarz jakiegoś analityka, np. demografa o reformie emerytalnej lub badacza edukacji o reformie edukacji? Sugerujcie gościnnych autorów, najlepiej takich którzy zgodzą się coś ciekawego tutaj napisać.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *