Flaszki i Studencki Festiwal Informatyczny

W najbliższym miesiącu opowiem coś na dwóch imprezach, które mają bardzo ciekawą formę. Dziś napiszę kilka zdań o obu imprezach i też powiem o czym będę na nich mówił. Pierwsza  z imprez ma miejsce w Warszawie, druga w Krakowie.

Warszawska nazywa się Flaszki. Link do strony imprezy znajduje się tutaj. Organizowana jest przez samorząd studentów wydziału Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, czyli MIMUW. Spotkanie składa się ze zbioru krótkich (zgodnie ze stroną 5 minutowych) wystąpień na tematy interesujące dla występującego. Na wskazane stronie są (a przynajmniej jest jeden) plik video z prezentacjami z poprzednich edycji. Nie jest to TED ale może być fajnie. Najbliższe flaszki są 29 lutego 2012, od 18:30, na Wydziale Chemii UW. 

Ja akurat za temat wybrałem ,,Mądrzejsza Polska a przyjemność z szukania dziury w całym” i mam zamiar opowiedzieć o tym jaka to frajda tropić błędy na wykresach. Kto wie, może taki ,,data hacking” rozwinie się.

 

Drugie wystąpienie planowane jest na 8 Studenckim Festiwalu Informatycznym. Tym razem forma dłuższa, 45-60min. Temat to ,,Życie w ocenie danych, wczoraj dziś i jutro”. Mam zamiar pokazać kilka przykładowych analiz danych o różnych rozmiarach, począwszy od małych ankiet kilkudziesięciu liczb aż do zbiorów danych ważących 20 TB. Link do festiwalu znajduje się tutaj. Festiwal trwa trzy dni, ja najprawdopodobniej będę mówił 9 marca. Na festiwal zaproszonych jest kilka ciekawych osób, więc myślę, że warto się tam wybrać i posłuchać co w trawie piszczy. Na stronie festiwalu przedstawione są informacje o wydarzeniach związanych z festiwalem. Urzekł mnie wpis poświęcony opisowi odmownej odpowiedzi Donalda Knutha, wpis ten można zobaczyć tutaj.

Poniżej pierwsza strona planowanej prezentacji.

One thought on “Flaszki i Studencki Festiwal Informatyczny”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *