(Klubowe) wędrówki posłów

Wczoraj dodałem zbiór danych o głosowaniach w VI kadencji Sejmu. Przy okazji w tym zbiorze znajdują się również informacje o afiliacji posłów podczas głosowań. Część posłów zmieniała swoje barwy klubowe, niektóry nawet kilka razy. Poniżej tabelka z liczbą posłów która w trakcie VI kadencji należała do x różnych partii.



Czyli dwóch posłów w trakcie kadencji zdążyło zaliczyć 6 klubów. Nieźle.
Pomyślałem więc, że ciekawe będzie prześledzić ścieżki, którymi chadzają posłowie. Okazuje się, że wyróżnić można 32 różne schematy ,,kariery” posłów w VI kadencji. Od tak prostych jak przynależność do jednego kubu, po tak ciekawe jak sześciokrotna zmiana barw.
Poniżej przedstawiam schematy w jakich posłowie zmieniali kluby, liczbę posłów, który wybrali taką ścieżkę kariery oraz nazwiska tych posłów. Lista jest posortowana malejąco pod względem liczby znaków w ,,ścieżce kariery”. Btw: może ktoś ma pomysł jak tą wędrówkę (nie chciałbym używać słowa ewolucja) przez kluby przedstawić graficznie?
  • PiS -> niez. -> Polska_Plus -> niez. -> PJN -> niez. -> PO (poslow: 2)

Libicki Jan Filip, Tomczak Jacek

  • PiS -> niez. -> Polska_XXI -> Polska_Plus -> PiS -> PJN (poslow: 1)

Karasiewicz Lucjan

  • PiS -> niez. -> Polska_XXI -> Polska_Plus -> PiS (poslow: 3)

Polaczek Jerzy, Sellin Jarosław, Ujazdowski Kazimierz Michał

  • LiD -> SDPL-NL -> niez. -> Lewica -> SLD -> PO (poslow: 2)

Arłukowicz Bartosz, Pisalski Grzegorz

  • PiS -> Polska_XXI -> Polska_Plus -> PiS -> PJN (poslow: 1)

Walkowiak Andrzej

  • PiS -> niez. -> Polska_XXI -> Polska_Plus (poslow: 1)

Krzywicki Piotr

  • LiD -> SDPL-NL -> niez. -> Lewica -> SLD (poslow: 1)

Kotkowska Bożena

  • PiS -> niez. -> Polska_Plus -> niez. (poslow: 1)

Dorn Ludwik

  • LiD -> SDPL-NL -> niez. -> SLD (poslow: 1)

Balicki Marek

  • LiD -> DKP -> DKP_SD -> niez. (poslow: 2)

Filar Marian, Lis Bogdan

  • LiD -> Lewica -> SLD -> niez. (poslow: 1)

Gintowt-Dziewałtowski Witold

  • LiD -> SDPL-NL -> SDPL -> SLD (poslow: 1)

Janowska Zdzisława

  • LiD -> DKP -> DKP_SD -> SLD (poslow: 1)

Widacki Jan

  • PiS -> niez. -> PiS -> PJN (poslow: 1)

Mojzesowicz Wojciech

  • LiD -> SDPL-NL -> niez. (poslow: 1)

Celiński Andrzej

  • LiD -> SDPL-NL -> SDPL (poslow: 2)

Borowski Marek, Sierakowska Izabella

  • niez. -> SLD -> niez. (poslow: 1)

Szkop Władysław

  • LiD -> Lewica -> SLD (poslow: 35)

Ajchler Romuald, Aleksandrzak Leszek, Bańkowska Anna, Błochowiak Anita, Czykwin Eugeniusz, Garbowski Tomasz, Gołębiewski Henryk, Iwiński Tadeusz, Kalisz Ryszard, Kamiński Tomasz, Klepacz Witold, Kochanowski Jan, Kopyciński Sławomir, Krasoń Janusz, Martyniuk Wacław, Matuszczak Zbigniew, Matwiejuk Jarosław, Matyjaszczyk Krzysztof, Milcarz Henryk, Motowidło Tadeusz, Napieralski Grzegorz, Ostrowski Artur, Pomajda Wojciech, Prządka Stanisława, Rydzoń Stanisław, Stec Stanisław, Streker-Dembińska Elżbieta, Szczepański Wiesław Andrzej, Tomaszewski Tadeusz, Wenderlich Jerzy, Wikiński Marek, Wontor Bogusław, Wziątek Stanisław, Zbrzyzny Ryszard, Łybacka Krystyna

  • PiS -> PJN -> PO (poslow: 2)

Kilian Wiesław, Kluzik-Rostkowska Joanna

  • Lewica -> SLD (poslow: 4)

Kowalik Jacek, Kruszewski Zbigniew, Pawłowski Sylwester, Zakrzewska Elżbieta

  • LiD -> Lewica (poslow: 6)

Jaruga-Nowacka Izabela, Olejniczak Wojciech, Senyszyn Joanna, Szmajdziński Jerzy, Szymanek-Deresz Jolanta, Zemke Janusz

  • niez. -> SDPL (poslow: 1)

Ciemniak Grażyna

  • niez. -> PiS (poslow: 2)

Pająk Andrzej, Wita Tadeusz

  • PiS -> niez. (poslow: 4)

Cybulski Piotr, Komołowski Longin, Płażyński Maciej, Zalewski Paweł

  • PO -> niez. (poslow: 5)

Chlebowski Zbigniew, Grzegorek Krzysztof, Kutz Kazimierz, Palikot Janusz, Węgrzyn Robert

  • PiS -> PJN (poslow: 11)

Dudziński Tomasz Mirosław, Dąbkowska-Cichocka Lena, Gawęda Adam, Hajda Kazimierz, Jakubiak Elżbieta, Owczarski Zbysław, Ołdakowski Jan, Pilch Jacek, Poncyljusz Paweł, Religa Jan, Sośnierz Andrzej

  • niez. (poslow: 2)

Atamańczuk Cezary, Galla Ryszard

  • PiS (poslow: 157)

Abramowicz Adam, Adamczyk Andrzej, Andzel Waldemar, Arent Iwona, Ast Marek, Babalski Zbigniew, Babinetz Piotr, Bartuś Barbara, Bogucki Jacek, Brudziński Joachim, Bury Jan s. Antoniego, Bąk Dariusz, Bętkowski Andrzej, Błaszczak Mariusz, Błądek Antoni, Chmielowiec Zbigniew, Chrapkiewicz Daniela, Chłopek Aleksander, Cymański Tadeusz, Czarnecki Witold, Czartoryski Arkadiusz, Czesak Edward, Dera Andrzej Mikołaj, Dolata Zbigniew, Dorywalski Bartłomiej, Drab Marzenna, Dziedziczak Jan, Falfus Jacek, Gilowska Zyta, Girzyński Zbigniew, Giżyński Szymon Stanisław, Golba Mieczysław, Goliński Marian Tomasz, Gosiewski Jerzy, Gosiewski Przemysław, Gołojuch Kazimierz, Grabicka Krystyna, Gwiazdowski Kazimierz, Górski Artur, Górski Tomasz, Gęsicka Grażyna, Hoc Czesław, Hofman Adam, Jackiewicz Dawid, Jagiełło Jarosław, Janczyk Wiesław, Janik Grzegorz, Jasiński Wojciech, Jaworski Andrzej, Jurgiel Krzysztof, Kaczanowski Dariusz, Kaczyński Jarosław, Kamiński Mariusz, Karski Karol, Kempa Beata, Kloc Izabela, Kossakowski Wojciech, Kowal Paweł, Kowalczyk Henryk, Kowalski Bogusław, Kozak Zbigniew, Kołakowski Lech, Kołakowski Robert, Kraczkowski Maks, Krasulski Leonard, Kruk Elżbieta, Kuchciński Marek, Kurski Jacek, Kwitek Marek, Kłosowski Sławomir, Latos Tomasz, Lipiec Krzysztof, Lipiński Adam, Machałek Marzena, Maciejewski Krzysztof, Macierewicz Antoni, Malik Ewa, Marianowska Barbara, Masłowska Gabriela, Masłowska Mirosława, Materna Jerzy, Matuszewski Marek, Matuszny Kazimierz, Mazurek Beata, Michałkiewicz Krzysztof, Moskal Kazimierz, Mularczyk Arkadiusz, Młynarczyk Henryk, Natalli-Świat Aleksandra, Nowak Maria, Olendzka Halina, Opioła Marek, Osuch Jacek, Ożóg Stanisław, Paluch Anna, Piecha Bolesław Grzegorz, Pięta Stanisław, Polak Marek, Polak Piotr, Popiołek Krzysztof, Putra Krzysztof, Rafalska Elżbieta, Religa Zbigniew, Rogacki Adam, Rojek Józef, Rokita-Arnold Nelli, Rusiecki Jarosław, Ryniak Monika, Rębek Jerzy, Sadurska Małgorzata, Seliga Dariusz, Siarka Edward, Sikora Anna, Smoliński Kazimierz, Sobecka Anna, Sońta Krzysztof, Sprawka Lech, Stanke Piotr, Stawiarski Jarosław, Strzałkowski Stefan, Suski Marek, Szarama Wojciech, Szczygło Aleksander Marek, Szczypińska Jolanta, Szlachta Andrzej, Szwed Stanisław, Szydło Beata, Szyszko Jan, Tchórzewski Krzysztof, Telus Robert, Terlecki Ryszard, Tobiszowski Grzegorz, Tołwiński Krzysztof, Wargocka Teresa, Warzecha Jan, Wassermann Zbigniew, Witek Elżbieta, Wiązowski Waldemar, Wiśniewska Jadwiga, Wojtkiewicz Michał, Worach Sławomir, Woźniak Tadeusz, Wrona Waldemar, Wróbel Marzena Dorota, Zając Stanisław, Zalewska Anna, Zarzycki Wojciech Szczęsny, Zawiślak Sławomir, Zbonikowski Łukasz, Zieliński Jarosław, Ziobro Zbigniew, Zuba Maria, Ćwierz Andrzej, Łatas Marek, Śnieżek Adam, Żaczek Jarosław, Żukowski Wojciech

  • PJN (poslow: 1)

Wojciechowski Zbigniew

  • PSL (poslow: 37)

Borkowski Krzysztof, Bury Jan s. Józefa, Deptuła Leszek, Dutka Bronisław, Grzeszczak Eugeniusz, Grzyb Andrzej, Kalemba Stanisław, Kalinowski Jarosław, Kamiński Jan, Kasprzak Mieczysław, Kierzkowska Ewa, Krzyśków Adam, Kłopotek Eugeniusz, Maliszewski Mirosław, Olas Stanisław, Pawlak Mirosław, Pawlak Waldemar, Pałys Andrzej, Piechociński Janusz, Racki Józef, Rakoczy Stanisław, Rygiel Wiesław, Sawicki Marek, Sopliński Aleksander, Starownik Marian, Stefaniuk Franciszek Jerzy, Struzik Adam, Sztorc Andrzej, Sławecki Tadeusz, Walkowski Piotr, Witaszczyk Stanisław, Woda Wiesław, Wojtas Edward, Zych Józef, Łopata Jan, Łuczak Mieczysław Marcin, Żelichowski Stanisław

  • SLD (poslow: 1)

Kasprzyk Jacek

  • PO (poslow: 229)

Arkit Tadeusz, Arndt Paweł, Augustyn Urszula, Aziewicz Tadeusz, Balcerzak Klaudiusz, Biernacki Marek, Biernat Andrzej, Bojko Bogdan, Borowczak Jerzy, Borowiak Łukasz, Brejza Krzysztof, Brodniak Roman, Brzezinka Jacek, Bublewicz Beata, Budnik Jerzy, Bukiewicz Bożenna, Butryn Renata, Buła Andrzej, Cebula Marek, Chmielewski Stanisław, Chwierut Janusz, Cichoń Janusz, Cieślik Leszek, Cieśliński Piotr, Czaplicka Barbara, Czechyra Czesław, Czerwiński Andrzej, Czucha Zdzisław, Czuma Andrzej, Dolniak Grzegorz, Drozd Ewa, Drzewiecki Mirosław Michał, Dunin Artur, Durka Zenon, Dzikowski Waldy, Dzięcioł Janusz, Dąbrowska Alicja, Fabisiak Joanna, Fedorowicz Jerzy Feliks, Fiedler Arkady, Gadowski Krzysztof, Gawłowski Stanisław, Gałażewski Andrzej, Gibała Łukasz, Gierada Artur, Godson John Abraham, Gowin Jarosław, Grabarczyk Cezary, Grad Aleksander, Grad Mariusz, Graś Paweł, Grupiński Rafał, Gut-Mostowy Andrzej, Guzowska Iwona, Gąsior-Marek Magdalena, Głogowski Tomasz, Halicki Andrzej, Hanajczyk Agnieszka, Hibner Jolanta, Huskowski Stanisław, Jarmuziewicz Tadeusz, Jaros Michał, Jastrzębski Leszek, Jazłowiecka Danuta, Kaczor Roman, Kania Andrzej, Karpiniuk Sebastian, Karpiński Grzegorz, Karpiński Włodzimierz, Katulski Jarosław, Kaźmierczak Jan, Kidawa-Błońska Małgorzata, Klim Józef Piotr, Kochan Magdalena, Kochan Witold, Komorowski Bronisław, Konwiński Zbigniew, Kopacz Ewa, Kopaczewska Domicela, Kopeć Tadeusz, Korzeniowski Leszek, Kosecki Roman, Kozaczyński Jacek, Kozdroń Jerzy, Kozłowska-Rajewicz Agnieszka, Koźlakiewicz Mirosław, Kropiwnicki Robert, Krupa Adam, Krupa Jacek, Krząkała Marek, Kula Włodzimierz, Kulas Jan, Kulesza Tomasz, Kuriata Jan, Kłosin Krystyna, Lamczyk Stanisław, Lenz Tomasz, Leszczyna Izabela, Lipiński Dariusz, Lisek Krzysztof, Litwiński Arkadiusz, Marcinkiewicz Michał, Matusik-Lipiec Katarzyna, Małecka-Libera Beata, Mikulicz Janusz, Miodowicz Konstanty, Mroczek Czesław, Mrzygłocka Izabela Katarzyna, Mucha Joanna, Musiał Jan, Mężydło Antoni, Młyńczak Aldona, Naguszewski Tadeusz, Namyślak Witold, Neumann Sławomir, Niesiołowski Stefan, Nitras Sławomir, Nowak Sławomir, Nowak Tomasz Piotr, Nowakowski Andrzej, Nykiel Mirosława, Okrągły Janina, Okła-Drewnowicz Marzena, Olechowska Alicja, Olejniczak Danuta, Olszewski Paweł, Orzechowski Andrzej, Orzechowski Maciej, Orłowski Paweł, Ołowski Piotr, Oświęcimski Konstanty, Pacelt Zbigniew, Pahl Witold, Patalita Tadeusz, Piechota Sławomir, Pierzchała Elżbieta, Pietraszewska Danuta, Piotrowska Teresa, Pitera Julia, Pięta Jarosław, Plocke Kazimierz, Plura Marek, Pluta Mirosław, Pomaska Agnieszka, Preiss Sławomir, Raba Norbert, Raczkowski Damian, Radziszewska Elżbieta, Raniewicz Grzegorz, Raś Ireneusz, Redzimski Leszek, Ross Tadeusz, Roszak Grzegorz, Rozpondek Halina, Rusinowska Beata, Rutkowska Dorota, Rutnicki Jakub, Rybicki Arkadiusz, Rybicki Sławomir, Rynasiewicz Zbigniew, Ryszka Andrzej, Rzymełka Jan, Rząsa Marek, Saługa Wojciech, Schetyna Grzegorz, Sekuła Mirosław, Siedlaczek Henryk, Sikorski Radosław, Sitarz Witold, Skorupa Aleksander Marek, Skowrońska Krystyna, Skrzydlewska Joanna, Smirnow Andrzej, Smolarz Tomasz, Sokołowski Wojciech, Staroń Lidia, Stolarczyk Jarosław, Stuligrosz Michał, Suchowiejko Wiesław, Suski Paweł, Sycz Miron, Szczerba Michał, Szejnfeld Adam, Sztolcman Grzegorz, Szulc Jakub, Szumilas Krystyna, Szydłowska Bożena, Sławiak Bożena, Tomaka Jan Walenty, Tomaszak-Zesiuk Irena, Tomański Piotr, Tomczyk Cezary, Tomczykiewicz Tomasz, Tusk Donald, Tusk Łukasz, Tyszkiewicz Krzysztof, Tyszkiewicz Robert, Urban Cezary, Urbaniak Jarosław, Van der Coghen Piotr, Wałęsa Jarosław, Waśko Piotr, Wielichowska Monika, Wilk Wojciech, Witkowski Radosław, Wojciechowski Jarosław, Wojnarowski Norbert, Wojtkowski Marek, Wolak Ewa, Wykręt Adam, Wójcik Marek, Zacharewicz Jacek, Zakrzewska Jadwiga, Zaremba Renata, Zawadzki Ryszard, Zawiła Marcin, Zdanowska Hanna, Zdrojewski Bogdan, Zielińska-Głębocka Anna, Zieliński Marek, Ziemniak Wojciech, Ziętek Jerzy, Łoś Andrzej, Łukacijewska Elżbieta, Śledzińska-Katarasińska Iwona, Śliwińska Anna, Żalek Jacek, Żmijan Stanisław, Żyliński Adam

One thought on “(Klubowe) wędrówki posłów”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *