Czym są SERy?

Spotkania Entuzjastów R mają na celu integracje środowiska użytkowników i entuzjastów analizy danych z użyciem programu R.

Spotkania organizowane są co miesiąc w czwartki w godzinach popołudniowych. Każde spotkanie składa się z dwóch półgodzinnych prelekcji rozdzielonych półgodzinną przerwą na spokojną dyskusję w kuluarach. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja.

Zapraszamy nowicjuszy i weteranów, każdy znajdzie coś dla siebie. Osoby chętne do wygłoszenia prezentacji proszone są o kontakt.


Informacje o najnowszych spotkaniach SER zostały przeniesione na stronę
http://meetup.com/Spotkania-Entuzjastow-R-Warsaw-R-Users-Group-Meetup/

SER VIII - Modelowanie elastyczności cenowych i Programowanie obiektowe w R5 na przykładzie wyceny nieruchomości

Osme Spotkanie Entuzjastów R odbędzie się 19 marca 2015.

Spotkanie rozpocznie prezentacja Olgi Mierzwy. Temat tej prezentacji to ,,Modelowanie elastyczności cenowych przy użyciu pakietu systemfit''.

Drugą prezentację poprowadzi Teresa Ponikowska. Temat tej prezentacji to ,,Programowanie obiektowe w R5 na przykładzie wyceny nieruchomości''.

Ponieważ planujemy zamówić ciepłe jedzenie, osoby zainteresowane POWINNY się zarejestrować poprzez poniższy formularz. Jedzenie sponsoruje fundacja SmarterPoland, uczestnictwo jest bezpłatne.

SER + Machine Learning @ CINEMA

Na 19 lutego planujemy eksperymentalne spotkanie SER, podczas któ®ego będziemy oglądać wspólnie filmy o Machine Learning (a dokłądniej Deep Learning).

Neural networks [7.3] : Deep learning - unsupervised pre-training

Neural networks [7.4] : Deep learning - example

High-dimensional learning with deep network contractions

Ponieważ planujemy zamówić ciepłe jedzenie, osoby zainteresowane POWINNY się zarejestrować poprzez poniższy formularz. Jedzenie sponsoruje fundacja SmarterPoland, uczestnictwo jest bezpłatne.

SER VII

Siódme Spotkanie Entuzjastów R odbędzie się 8 grudnia 2014.

Spotkanie rozpocznie prezentacja Roger Bivanda, (R Foundation / NHH). Temat tej prezentacji to ,,Co można zrobić z danymi przestrzennymi w programie R''.

Drugą prezentację prowadzi Bartosz Meglicki, IPI PAN. Temat tej prezentacji to ,,Machine Learning wcielony - programowanie robotów LEGO z ev3dev.R''.

SER VI

Szóste Spotkanie Entuzjastów R odbędzie się 27 listopada 2014.

Spotkanie rozpocznie prezentacja Bogumiła Kamińskiego, SGH. Temat tej prezentacji to ,,Integracji języka R z zewnętrznymi narzędziami analitycznymi na przykładzie pakietu localsolver''.

Drugą prezentację prowadzi Piotr Przybyła, IPI PAN. Temat tej prezentacji to ,,Rozpoznawanie własności mówcy na podstawie treści wypowiedzi na przykładzie posłów na Sejm?''.

SER V

Piąte Spotkanie Entuzjastów R odbędzie się 23 października 2014 (strona na serwisie meetup).

Spotkanie rozpocznie prezentacja Wita Jakuczuna, WLOG Solutions. Temat tej prezentacji to ,,Produkcyjne wdrażanie GNU R na przykładzie branży energetycznej''.

Drugą prezentację prowadzi Paweł Chudzian, iQor. Temat tej prezentacji to ,,SVM. Jak to Rozdzielić? a może podepRzeć?''.

W pierwszym referacie Wit przedstawi swoje doświadczenia w dostarczaniu produkcyjnym rozwiązań stworzonych w środowisku GNU R. Wdrożenie wielu tysięcy linii kodu w GNU R jest niecodzienne i wymagało wytworzenia odpowiednio „dobrych praktyk”, którymi Wit będzie chciał podzielić się ze słuchaczami. Przykładem wdrożenia będzie model średnioterminowy cen SPOT na polskim rynku energii.

W drugim referacie Paweł opowie jak w praktyce skorzystać z algorytmu SVM (Maszyny Wektorów Podpierających). Jakie mamy możliwości jeśli chodzi o implementacje, które rozwiązanie wybrać, czym one się właściwie różnią?

SER IV

Czwarte Spotkanie Entuzjastów R odbędzie się 22 maja 2014 w budynku Instytutu Badań Edukacyjnych w Warszawie.

Spotkanie rozpocznie prezentacja Piotra Dittwalda, MISDoMP/MIMUW. Temat tej prezentacji to ,,Systematyczne przetwarzanie informacji o rearanżacjach genomowych w R'' (slajdy, kody R i przykładowe dane do pobrania z GitHuba).

Drugą prezentację prowadzi Filip Grotkowski, MIMUW. Temat tej prezentacji to ,,Zastosowania R do analizy działania robotów w inteligentnych hurtowniach'' (slajdy do pobrania z GitHuba).

Czwarte spotkanie to ostatnie przed wakacjami. Kolejne odbędzie się dopiero w październiku. Zapraszamy do nominacji prelegenta na kolejne spotkania za pomocą poniższego formularza, wśród osób, które nominują jakiegoś prelegenta rozlosowane będą dwa kubki.

SER III

Trzecie Spotkanie Entuzjastów R odbyło się 24 kwietnia 2014 w nowym gmachu wydziału MiNI PW w Warszawie. Na spotkanie zarejestrowało się 50 osób.

Spotkanie rozpoczęła prezentacja Tomasza Żółtaka z IBE. Temat tej prezentacji to ,,Psychometria w R: ukryte cechy, binarne wyniki, możliwości i ograniczenia'' (slajdy, kody R i przykładowe dane do pobrania z GitHuba).

Drugą prezentacje prowadził Paweł Teisseyre z IPI PAN. Temat tej prezentacji to ,,Klasyfikacja wieloetykietowa'' (slajdy do pobrania z GitHuba).

SER II

Drugie Spotkanie Entuzjastów R odbyło się 20 marca 2014 w sali Warsztat na placu Konstytucji w Warszawie. Na spotkanie zarejestrowało się 68 osób.

Spotkanie rozpoczęła prezentacja Marka Gągolewskiego z IBS PAN. Temat tej prezentacji to ,,Przetwarzanie napisów w R przy użyciu pakietu stringi i bibliotek ICU'' (slajdy do pobrania z GitHuba).

Drugą prezentacje prowadził Cezary Dendek z IPI PAN. Temat tej prezentacji to ,,Shiny w biznesie: wprowadzenie do webowego środowiska dostarczania analiz i prezentacji ich wyników'' (slajdy do pobrania z GitHuba).

SER I

Pierwsze Spotkanie Entuzjastów R odbyło się 27 lutego 2014 w sali ICM UW. Miejsce nieprzypadkowe, ponieważ ICM jest jednym z organizatorów. Na spotkanie zarejestrowały się 43 osoby.

Spotkanie rozpoczęła prezentacja Mirona Kursy z ICM. Temat tej prezentacji to ,,Segmentacja szczurzej wokalizacji'' (slajdy do pobrania z GitHuba).

Drugą prezentacje prowadził Michał Bojanowski również z ICM. Temat tej prezentacji to ,,Lifehacking dla R. Przemyślenia i rozwiązania w temacie reprodukowalności analiz i organizacji pracy'' (slajdy do pobrania z GitHuba).